Jakie cechy charakterystyczne mają start-upy, jak najlepiej można pozyskać środki na finansowanie takiej działalności.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Hasło start-up od jakiegoś czasu bardzo często się pojawia w środowiskach biznesowych. Tak naprawdę tym mianem można określić nowo powstające przedsiębiorstwa, głównie obejmujące branżę najnowszych technologii. Zupełnie inaczej niż tradycyjne biznesy, jakie były budowane czasami przez długie lata, branża internetowa działa znacznie szybciej. Jeżeli produkt jest naprawdę dobry, to przez parę miesięcy może się stać światowych przebojem, dając możliwość zarobienia przy okazji miliony dolarów, tak naprawdę wszystkie największe firmy z branży powstawały właśnie w ten sposób. Jednak dla sporej ilości młodych firm, mających ciekawy pomysł i umiejących przekuć go w gotowy projekt problemem nie do pokonania może się okazać finansowanie. Jeżeli wszystko będzie się odbywać w fazie przygotowywania rozwiązania i testów, to jeszcze dają sobie jakoś radę, lecz do wprowadzenia rozwiązania do sprzedaży i rozreklamowania go przeważnie potrzebne są środki, których zwyczajnie brakuje. I albo taki pomysł po prostu upada i wędruje do kosza, albo firma zdobędzie odpowiedni zastrzyk gotówki i odniesie sukces.
firma - perspektywa
Author: ZSPNrdwa Krosno
Source: http://www.flickr.com
firma - malowidło
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych metod na startup finansowanie będzie znalezienie jakiegoś inwestora, który w zamian za jakąś część udziałów wyłoży gotówkę potrzebną do wykonania biznesowych planów - dowiedz się więcej: inwestycja w startup z Prometeia Ventures. W ostatnim czasie bardzo popularne jest określenie Aniołów Biznesu, to znaczy osób, które inwestują swoje środki w młode, dynamiczne firmy.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to przeczytaj śmiało, co znajdziesz w najnowszej treści (http://www.franklincovey.pl/szkolenia/komunikatywny-menedzer-rozwijaj-zespol-przez-madry-feedback/) - on także na pewno będzie wartościowy!

Oczywiście nie robią tego z miłości i za dziękuję, lecz z myślą o swoich zyskach. Jeśli firma, w którą zainwestowali się rozwinie, to pozbywają się swoich udziałów zarabiając na tym rzeczywiście sporo. Rzecz jasna w każdym przypadku też istnieje ryzyko tego, że wydane pieniądze się nie zwrócą, bo start-up upadnie lub [agencja pracy holandia] nie uda mu się przebić z pomysłem na rynku, ale tego typu ryzyko inwestycyjne każdy z aniołów bierze pod uwagę.

W podobny sposób funkcjonują startup venture capital, jakie są po prostu funduszami które inwestują w młode, obiecujące firmy . Następnym sposobem na zdobycie kapitału są także najróżniejsze konkursy, których aktualnie jest coraz więcej.