Pracownik musi być bezpieczny w zakładzie pracy

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

jakie obowiązki współcześnie głównie spoczywają na pracodawcy i jak są one wydajnie egzekwowane przez aktualne prawo w państwie?
Pracodawcy mają dziś obowiązek zadbać o bezpieczeństwo własnych pracowników, w związku z tym na rynku proponowanych jest dużo ciekawych rozwiązań, jakie powinny to uprościć. Priorytetowe znaczenie ma naturalnie wybór stosownej odzieży, jaka ochroni ubranie pracownika, a kiedy zachodzi taka konieczność również jego skórę. Przykładem są chociażby fartuchy medyczne, których funkcją jest na dodatek zagwarantowanie sterylności, co w czasie jakichkolwiek czynności medycznych jest kategorycznie konieczne. Tego rodzaju fartuchy są noszone nie tylko przez lekarzy, ale także pielęgniarki i pielęgniarzy. Posiadają one jeszcze jedno rzeczywiście istotne zadanie – pozwalają na wyróżnienie kadry szpitala czy przychodni zdrowia od innych osób - polecam topten.


fartuchy medyczne
Author: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Source: http://www.flickr.com


W zakładach pracy potrzebne jest na dodatek stosowne obuwie, na przykład wyposażone w specjalną podeszwę antypoślizgową. Niektórzy pracownicy, w zależności od specyfiki realizowanego zawodu, muszą nosić poza tym okulary chroniące wzrok. O bezpieczeństwo pracowników troszczą się również specjaliści BHP, którzy nie tylko kontrolują użytkowany sprzęt, ale również organizują wiele wyspecjalizowanych szkoleń. Każdy pracownik, bez względu na to jaki jest charakter jego pracy, powinien przejść takie szkolenie, jakie przygotowuje go do zajmowania określonego stanowiska - fartuchy medyczne.
Podsumowując, troszczenie się o bezpieczeństwo przyjmowanych osób jest dziś jednym z najważniejszych obowiązków pracodawcy, a to, czy się z niego stosownie wywiązuje regulują konkretne przepisy prawne.