Jak UE pomaga naszemu krajowi?

Moje wpisy

Ostatnimi czasy nadmierne krytykowanie UE jest szalenie rozpowszechnione. Jednakowoż należy wiedzieć, że choć niewątpliwie Unia ma wiele wad, to jednakże nie można mówić, iż pod każdym względem jest ona beznadziejna.


pole - rolnictwo
Author: HintenRum
Source: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, iż UE dała nam dużo dobrego. Chociaż nie jestem być może ogromnym orędownikiem UE, to jestem w miarę obiektywny. Chcę na początku napisać trochę odnośnie pozytywów związanych z biznesem. W jaki sposób mikro przedsiębiorcy mają okazję zarobić na UE?

A choćby jak najbardziej godne uwagi są programy unijne dla małych firm jak - cechują się one tym, że jeśli w odpowiedni sposób wypełnimy wniosek, to w znacznym stopniu zwiększamy swoje szanse na sukces. Szczególnie, iż w końcu w bardzo wielu przypadkach te pieniądze są ogromne - relatywnie. Przed kilkoma miesiącami mój kolega założył biznes - za unijne pieniądze [tutaj więcej]. Na początku był zarejestrowany w Urzędzie Pracy jak bezrobotny, ponieważ wyłącznie bezrobotni mają możliwość uzyskać tego typu pomoc. Takowe dotacje są w porządku, choćby dlatego, iż najzwyczajniej pozwalają Polsce gonić Holandię i pozostałe zamożne państwa.

Naturalnie programy UE wzbudzają wielkie kontrowersje, choćby dlatego, że przecież unijne pieniądze i tak pochodzą z pieniędzy podatników, ale myślę, iż taka pomoc ma wiele sensu. Chciałbym także nieco napisać na temat rolnictwa. Czy wiesz drogi rolniku, iż dzięki funduszom z UE nareszcie można dużo lepiej poradzić sobie z prowadzeniem gospodarstwa rolnego? Osobiście znam sporą liczbę rolników, którzy twierdzą, że programy unijne dla rolnictwa są czymś niesamowitym. Myślę, iż odpowiednio rozdzielana pomoc unijna ma wielki sens. Pewnie większość ludzi zgadza się ze mną (więcej na ).

Należy jednakże mieć na uwadze, że bardzo często owe pieniądze są przejadane. Trudno myśleć, iż bezsensowne rozdawnictwo pieniędzy to coś pozytywnego. Szczególnie, że przecież bardzo często pieniądze z UE są marnotrawione. Krótko podsumowując: Unia Europejska daje całkiem sporo mieszkańcom Polski, lecz trzeba mieć na uwadze, że niestety nie zawsze orientujemy się w jaki sposób sprawić, iż owe fundusze zostaną pomnożone. A przecież chcielibyśmy, aby nareszcie Polska wykorzystała swoje szanse.