O czym powinniśmy pamiętać wybierając się w góry

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

W górach okoliczności pogodowe mogą przekształcać się z godziny na godzinę i to diametralnie. Wyjeżdżając na eskapadę w trakcie ładnej aury, pełnej słońca oraz błękitnego nieba, nie mamy gwarancji, że powracając pogoda będzie taka sama.
Bardzo prawdopodobne, że może nas zaskoczyć burza z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem.

Chcesz poznać coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona www regały przepływowe z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ znajdziesz na niej wiele tego typu informacji.

Tutaj czas na bardzo istotną uwagę: jeżeli wychodzimy w góry w miejscu naszego zameldowania zostawmy informację o naszej planowanej trasie i o szacunkowej porze powrotu. Oczywiście nim to uczynimy należy zaznajomić się z mapą a także informatorami turystycznymi, by podać odpowiednią trasę. Lepiej nie naprowadzać się dróżkami w Google Maps oraz podobnych serwisach, najdokładniejsze informacje zawsze znajdą się w aktualnej mapce turystycznej regionu. Na niej mamy dodatkowo dane o schroniskach turystycznych na marszrucie naszej wycieczki, bądź też szałasów albo leśniczówek, w jakich możemy się schronić w wypadku nagłego załamania aury.


Następnie musimy się spakować oraz odpowiednio przyodziać. Podstawą jest praktyczne obuwie, oczywiście najlepiej zakupić buty specjalnie określone na wycieczki górskie które oferuje praktycznie każdy sklep turystyczny, jednakże mogą także być zwyczajne, trwałe adidasy. Dobrze jest zabrać ze sobą czapeczkę z daszkiem, by ochronić się przed udarem słonecznym, do tego, mimo że teraz mamy lato nie zaszkodzi zapakować szal, zapasowe skarpetki, koszulę, płaszcz przeciwdeszczowy. Nie zapomnijmy o apteczce, latarce, zapalniczce (zapałki mogą zamoknąć), jak też o telefonie z w pełni naładowaną baterią a także zapisanymi numerami alarmowymi do GOPR.


Oczywiście powinniśmy pomyśleć o prowiancie a także napitkach. Ich liczba zależy od rozciągłości, typu trasy jak też tego, z kim wychodzimy w góry. Standardowo weźmy ze sobą kanapki oraz sztućce turystyczne. Możemy dodać batoniki energetyczne a także koniecznie wodę. Naturalnie najlepiej jest tak ułożyć trasę, byśmy w połowie drogi mieli możność dopełnić zapasy. Dla zainteresowanych: .


sztućce turystyczne
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Teraz czas na najistotniejszą regułę wypraw górskich. Otóż w góry wychodzimy o brzasku, dlatego że pogoda, jeśli ma się popsuć, uczyni to najprawdopodobniej po południu.


Kierujmy też uwagę na typ naszej marszruty, tak, aby rodzaj szlaku turystycznego był należycie dopasowany tak do naszej formy, jak również doświadczeń w górach. Perfekcyjna trasa powinna brać pod uwagę formę, stan zdrowia, wiek, warunki pogodowe jak też nadmienione doświadczenie w włóczęgach górskich. Cała oferta: .