Nowoczesne metody na bezpieczny dostęp do firmowych danych, zalety serwerów w chmurze

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/carrick.pl/includes/menu.inc).

Moje wpisy

Dla niejednej firmy możliwość sprawnego, a równocześnie bezpiecznego dostępu do danych to kluczowa sprawa. Najwięcej przeszkadza, gdy się przykładowo wyjeżdża do któregoś z klientów i nagle okazuje się, że nie ma któregoś z ważnych dokumentów.


Rzecz jasna można zadzwonić do firmy i poprosić o jego przesłanie, lecz po pierwsze może to zająć dużo czasu, a po drugie niezbyt dobrze wygląda. Zdarzają się pewnie też sytuacje, gdy danych nie da się uzyskać, i w takim przypadku będzie po prostu wielka biznesowa klapa.

Myślisz, że wymienione informacje są warte zapamiętania? Świetnie, zatem z pewnością szczegóły tu serwis okien umieszczone też Cię zaciekawią.

Ważna jest też kwestia bezpieczeństwa danych. Da się wszystko skopiować na laptopy, z którymi chodzą pracownicy. Lecz jeżeli się zdarzy, że taki sprzęt zostanie zgubiony czy ukradziony, to nie wiadomo, kto będzie miał dostęp do firmowych informacji i w jaki sposób je będzie chciał wykorzystać. Niekiedy straci się tylko sprzęt, a niekiedy konsekwencje będą znacznie bardziej poważne. Dlatego też od dawna szukano sposobu na to, żeby dać możliwość bezpiecznego i wygodnego dostępu do informacji, a w ostatnim czasie możliwości takie się pojawiły.

człowiek przeglądający internet
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Ogromnie się przyczynił do tego coraz bardziej powszechny dostęp do internetu, współcześnie można go mieć w domu, pracy czy na komórkach, więc daje to bardzo duże możliwości. Dlatego też pojawił się pomysł, żeby zacząć udostępniać chętnym klientom określone sprzętowe zasoby na wirtualnych maszynach, podłączonych do internetu (). Dzięki temu jest możliwość łączenia się z nimi z dowolnego miejsca, które ma podłączenie do sieci, a poza tym nie trzeba ponosić kosztów inwestycji w sprzęt i jego utrzymanie.


Serwisowaniem takich serwerów zajmuje się firma która je oferuje, ona również dba o bezpieczeństwo zgromadzonych danych. Taki serwer w chmurze w chmurze może mieć różnorodne zastosowanie, w zależności od potrzeb. Można go wykorzystywać jako wirtualny dysk do przechowywania czy archiwizowania firmowych dokumentów, do których będzie się miało dostęp z dowolnego miejsca. Ale bardzo często firmy decydują się na całkowite przejście z oprogramowaniem do chmury, dzięki czemu odpada im konieczność zakupu i serwisowania sprzętu.